Rejestracja wolontariusza

Zgłoszenie wolontariusza / wolontariuszki Refugees Welcome

Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! W tym momencie nie przyjmujemy nowych osób na wolontariat w programie Refugees Welcome. Zapraszamy do włączenia się w pomoc dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Prosimy o wypełnienie formularza, gdzie można zadeklarować w jakiego typu wsparcie chciałbyś/chciałabyś się zaangażować, jakimi dysponujesz umiejętnościami, jakimi zasobami mógłbyś/mogłabyś się podzielić.

Dołącz do globalnego ruchu Refugees Welcome i pomóż nam powitać uchodźców i uchodźczynie w Polsce!

W Refugees Welcome łączymy uchodźców i uchodźczynie z Polakami, którzy chcą z nimi dzielić swój dom. Dodatkowo, każdy uczestnik i uczestniczka programu otrzymuje wsparcie wolontariusza lub wolontariuszki – “kumpla” lub “kumpeli”. 

  • Kumpel pełni rolę pośrednika między nami a uczestnikiem programu.
  • Kumpel pomaga w przeprowadzce, a następnie w urządzeniu się się swojego kumpla w nowym mieście. Pomaga rozwiązywać proste problemy dnia codziennego.
  • Profesjonalnego wsparcia udziela uczestnikom programu nasze Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Oferuje wsparcie mentorów kulturowych, bezpłatne kursy języka polskiego, pomoc prawną, psychologiczną i w poszukiwaniu pracy. Dzieciom zapewnia pomoc psychologiczną, w nauce i indywidualnym rozwoju.
  • Staramy się, aby kumplami zostały osoby w podobnym wieku czy zbliżonych zainteresowaniach, aby łatwiej się dogadywać.
  • To nie jest praca na pełen etat, tylko po prostu kumpelska pomoc! Szacujemy czas pracy kumpla na 10-15 godzin w miesiącu, przez 6 miesięcy. 
  • Organizujemy regularne spotkania integracyjne dla wszystkich uczestników programu, wolontariuszy i gospodarzy.
  • Szukamy też wolontariuszy i wolontariuszek chętnych do wsparcia nas w rozwijaniu programu: szukaniu mieszkań dla uchodźców i uchodźczyń, organizacji spotkań integracyjnych dla uczestników i uczestniczek programu czy jego promocji.