Charytatywna aukcja sztuki

 

Mamy zaszczyt zaprosić na 4. edycję charytatywnej Aukcji Sztuki Refugees Welcome, która odbędzie się w niedzielę 21 czerwca 2020 r. o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Pańskiej 3 w Warszawie. Aukcja jest częścią obchodów Światowego Dnia Uchodźcy.

 

Dzieła dostępne na aukcji zaprezentowane będą podczas wystawy przedaukcyjnej. Odbędzie się ona w dniach 15-21 czerwca 2020 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Pańskiej 3 w Warszawie. Katalog wystawy i aukcji zostanie opublikowany w maju 2020 roku.

Artystów i artystki oraz kolekcjonerów i kolekcjonerki, którzy chcieliby podarować swoje dzieła na aukcję i wystawę prosimy o kontakt do końca marca 2020 roku: [email protected]. Selekcji dzieł dokonują kuratorzy Muzeum Sztuki Współczesnej.

Dzieła licytować będzie można osobiście podczas aukcji lub on-line.

 

Obecnie poszukujemy koordynatorka lub koordynatorki 4. edycji aukcji. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 marca 2020 r. Szczegóły oferty znajdą Państwo tutaj.

 

Cały dochód z aukcji przekazany będzie na utrzymanie 2 programów Fundacji Ocalenie:

Refugees Welcome Polska łączy warszawiaków, którzy mają wolny pokój w swoim domu z uchodźcami, którzy go potrzebują. W ten sposób pomaga znaleźć dach nad głową, ale nie tylko – równocześnie otwiera drogę do integracji, wzajemnego poznania i przełamywania stereotypów – bo wspólny dach otwiera wiele drzwi. Misją programu jest wspólne tworzenie nowej kultury powitania. Program utrzymywany jest w całości z dochodu uzyskanego z charytatywnej Aukcji Sztuki Refugees Welcome oraz darowizn osób indywidualnych.

 

Centrum Pomocy Cudzoziemcom to miejsce niezwykłe na mapie Warszawy. Jego pracownicy pracownicy pochodzą z 6 krajów i posługują się 11 językami. Pomagają obcokrajowcom w poszukiwaniu pracy i mieszkania, oferują pomoc prawną i psychologiczną oraz wspierają w innych problemach dnia codziennego. Co roku z pomocy CPC korzysta ok. 2 000 osób. Ponad 1 000 obcokrajowców uczy się języka polskiego na darmowych kursach Fundacji.

 

Organizatorami aukcji są Fundacja Ocalenie i Muzeum Sztuki Nowoczesnej.