Rejestracja pokoju

Wspaniale, że myślisz o udostępnieniu pokoju w swoim domu uchodźcy lub uchodźczyni! Wierzymy, że wspólny dach otwiera wiele drzwi. 

Przystępując do programu Refugees Welcome jako gospodarz lub gospodyni, możesz liczyć na nasze wsparcie podczas – pomożemy w przygotowaniu umowy wynajmu, przeprowadzce i w razie jakichkolwiek problemów w czasie wspólnego mieszkania z nowym lokatorem lub lokatorką.

Lokatorowi zapewniamy też pomoc wolontariusza-kumpla, który pomoże mu/jej w urządzeniu się w nowym mieście. W naszym Centrum Pomocy Cudzoziemcom znajdzie profesjonalne i bezpłatne wsparcie mentorów kulturowych, prawne, psychologiczne i w poszukiwaniu pracy oraz kursy języka polskiego. Dzieci dostaną pomoc psychologiczną, w nauce i indywidualnym rozwoju.

Twoja gościnność może mieć wielkie znaczenie – uczestnicy programu zwykle już po 6 miesiącach integrują się i usamodzielniają, znajdując pracę i mieszkanie na wolnym rynku! Pomóż zrobić im pierwszy krok do nowego życia w Polsce.

 

Zasady programu Refugees Welcome

  • W programie Refugees Welcome pomagamy uchodźcom (oraz osobom czekającym na decyzję o nadaniu im ochrony międzynarodowej) wynająć pokój w domu Polaków w Warszawie i okolicach.
  • Program działa tylko na terenie Warszawy i jej okolic, bo tylko tu jesteśmy w stanie udzielić jego uczestnikom niezbędnego, kompleksowego wsparcia w ramach Fundacji Ocalenie.
  • Uczestnik programu Refugees Welcome podpisuje umowę wynajmu pokoju z gospodarzem (właścicielem mieszkania). Umowa jest na 3, 6 lub 12 miesięcy.  Po tym czasie podejmujemy wspólnie decyzję, czy obie strony mają chęć kontynuacji wspólnego mieszkania. Każda ze stron może zakończyć umowę przed terminem, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.
  • Wynajem pokoju jest zawsze płatny. Kwota jest ustalana indywidualnie z gospodarzami. Minimalna kwota za miesięczny wynajem to 150 złotych, pokrywająca wysokość rachunków (woda, prąd, gaz, internet).
  • Każdy uczestnik programu Refugees Welcome może bezpłatnie korzystać z profesjonalnej pomocy Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Oferujemy miejsce na darmowym kursie języka polskiego, wsparcie mentorów kulturowych, pomoc prawną i psychologiczną oraz w poszukiwaniu pracy. Dzieci dostają pomoc psychologiczną, w nauce i indywidualnym rozwoju.
  • Uczestnikom programu Refugees Welcome zapewniamy też stałe wsparcie wolontariuszy – kumpli, którzy pomagają im rozwiązywać drobne problemy dnia codziennego i odkrywać miasto.

 

Rejestracja pokoju w programie Refugees Welcome

Wypełnij proszę poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą i umówimy spotkanie, na którym opiszemy dokładnie, jak wygląda nasz program. Wtedy będziesz mógł/mogła ostatecznie zdecydować, czy chcesz do niego dołączyć.

* Te pola są obowiązkowe

Imię*:

Nazwisko*:

E-mail?*:

Telefon*:

Użyjemy go tylko wtedy, jeśli nie uda nam się skontaktować z Tobą mailowo.

W jakim języku/językach mówisz?*
To bardzo ważne, bo wielu uchodźców nie mówi jeszcze po polsku.

AngielskiArabskiFrancuskiHiszpańskiNiemieckiPolskiRosyjskiUkraińskiWłoskiTadżyckiPerskiInny język

Inny język:

Dzielnica Warszawy lub nazwa miejscowości pod Warszawą, w której znajduje się zgłaszany pokój*:

Ile osób łącznie z Tobą mieszka w zgłaszanym przez Ciebie mieszkaniu lub domu?*

Podaj proszę wiek każdego z domowników*:

Jakiej opłaty oczekujesz za wynajem pokoju?*

Proponowana wysokość opłaty za wynajem pokoju*:

Od kiedy mógłbyś udostępnić pokój?*

Na jak długo możesz wynająć pokój?*

3 miesiące6 miesięcy12 miesięcy

Czy masz doświadczenia mieszkania czy pracy z cudzoziemcami?

Napisz parę słów o sobie:

Dodatkowe pytania i uwagi:

Po wysłaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą, aby umówić się na spotkanie. Po spotkaniu będziesz mógł/mogła ostatecznie zdecydować, czy chcesz dołączyć do programu Refugees Welcome.