Rejestracja uchodźcy

Jesteś uchodźcą? Zobacz jak możemy Ci pomóc!

Witaj w Polsce! Weź udział w programie Refugees Welcome, zamieszkaj z Polakami, poza ośrodkiem dla cudzoziemców i poznawaj Polskę!

W programie Refugees Welcome pomagamy uchodźcom (oraz osobom czekającym na decyzję o nadaniu im ochrony międzynarodowej) wynająć tani pokój w Warszawie w domu Polaków. Zapewniamy też wsparcie wolontariusza, który pomaga rozwiązywać drobne problemy dnia codziennego i odkrywać stolicę. W naszym Centrum Pomocy Cudzoziemcom oferujemy darmowe kursy języka polskiego, wsparcie mentorów kulturowych, pomoc prawną i psychologiczną oraz w poszukiwaniu pracy. Dzieci mogą liczyć na pomoc psychologiczną, w nauce i indywidualnym rozwoju. Organizujemy też regularne spotkania integracyjne dla wszystkich uczestników programu, wolontariuszy i gospodarzy.

Wszystko to robimy po to, aby ułatwić Ci zbudowanie nowego, dobrego życia w Polsce.

 

 Zasady programu Refugees Welcome

  • W programie Refugees Welcome mogą uczestniczyć osoby, którym przyznano w Polsce: status uchodźcy, azyl, ochronę uzupełniającą, ochronę czasową, zgodę na pobyt ze względów humanitarnych, zgodę na pobyt tolerowany lub czekające na decyzję o nadaniu im ochrony. 
  • W programie pomagamy wynająć pokój w domu Polaków w Warszawie lub w okolicach Warszawy.
  • Uczestnik programu podpisuje umowę wynajmu pokoju z właścicielem mieszkania – gospodarzem. Umowa jest na czas określony, na 3, 6 lub 12 miesięcy. Każda ze stron może ją zakończyć ją przed terminem, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.
  • Wynajem pokoju jest płatny. Kwota jest ustalana indywidualnie z gospodarzem. Często są to symboliczne opłaty. Zawsze staramy się znaleźć taką ofertę, która odpowiada Twoim możliwościom finansowym.
  • Minimalny czas, jaki potrzebujemy na znalezienie pokoju, to około 4 tygodni. Jeśli aktualnie nie mamy pasującego do Ciebie pokoju, może to potrwać dużo dłużej. Niestety, nie możemy zapewnić, że znajdziemy dla Ciebie pokój. Dlatego nie zaprzestawaj szukania mieszkania na własną rękę.
  • Każdemu uczestnikowi programu zapewniamy wsparcie wolontariusza lub wolontariuszki – kumpla lub kumpeli, który pomaga rozwiązywać drobne problemy dnia codziennego i odkrywać stolicę.
  • Każdy uczestnik programu może bezpłatnie korzystać z profesjonalnej pomocy Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Oferujemy darmowe kursy języka polskiego, wsparcie mentorów kulturowych, pomoc prawną i psychologiczną oraz w poszukiwaniu pracy. Dzieci dostają pomoc psychologiczną, w nauce i indywidualnym rozwoju.

 

Zgłoszenie do programu Refugees Welcome

Aby zgłosić się do programu Refugees Welcome Polska, wypełnij poniższy formularz. Pomoże nam to znaleźć pokój, które najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom i możliwościom finansowym. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

* Te pola są obowiązkowe

Imię*:

Nazwisko*:

E-mail*:

Telefon*:

Użyjemy go tylko wtedy, jeśli nie uda nam się skontaktować z Tobą mailowo.

Kraj pochodzenia:

W jakim języku/językach mówisz?*
To bardzo ważne, bo wielu uchodźców nie mówi jeszcze po polsku.

AngielskiArabskiFrancuskiHiszpańskiNiemieckiPolskiRosyjskiUkraińskiWłoskiTadżyckiPerskiInny język

Inny język:

Wiek*:

Płeć*:

Od kiedy przebywasz w Polsce?*

Gdzie mieszkasz obecnie*

Ośrodek, w którym przebywasz:

Napisz parę słów o sobie:

Jaki jest Twój status prawny?*

Czy obecnie pracujesz?*

Jaką kwotę możesz przeznaczyć na wynajem pokoju miesięcznie?*

Czy szukasz pokoju tylko dla siebie, czy dla większej liczby osób?*

Kim są i ile mają lat osoby, z którymi szukasz pokoju?

Czy ktoś pomaga Ci wypełnić ten formularz (np. pracownik organizacji pozarządowej)?

TakNie

Imię*:

Nazwisko*:

E-mail*:

Dodatkowe pytania i uwagi:

Po wysłaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą, aby umówić się na spotkanie. Po spotkaniu będziesz mógł/mogła ostatecznie zdecydować, czy chcesz dołączyć do programu Refugees Welcome. Zgłoszenie nie gwarantuje miejsca w programie.