Rejestracja pokoju

Jeśli chcesz udzielić schronienia osobom z Ukrainy, zgłoś się do grupy Zasoby przez Facebook: https://www.facebook.com/groups/zasobygrupa Jest to grupa, która działa przy pomocy z nami.

Zachęcamy również do zgłaszania się do programu w pełnym, długoterminowym wymiarze.

Wspaniale, że myślisz o udostępnieniu pokoju w swoim domu uchodźcy lub uchodźczyni! Wierzymy, że wspólny dach otwiera wiele drzwi. 

Przystępując do programu Refugees Welcome jako gospodarz lub gospodyni, możesz liczyć na nasze pełne wsparcie. Po zgłoszeniu się do nas, spotkamy się z Tobą i innymi domownikami, aby wyjaśnić jak działa program i obejrzeć wolny pokój. Następnie zorganizujemy spotkanie z Tobą i osobą, która chciałaby wynająć pokój – uchodźcą lub uchodźczynią. Jeśli potwierdzicie chęć wspólnego mieszkania, pomożemy w przygotowaniu umowy wynajmu i zorganizujemy  przeprowadzkę. Służymy też pomocą w razie jakichkolwiek problemów w czasie wspólnego mieszkania z nowym lokatorem lub lokatorką.

 

Lokatorowi zapewniamy też pomoc wolontariusza-kumpla, który pomoże mu/jej w urządzeniu się w nowym mieście. W naszym Centrum Pomocy Cudzoziemcom znajdzie profesjonalne i bezpłatne wsparcie mentorów kulturowych, prawne, psychologiczne i w poszukiwaniu pracy oraz kursy języka polskiego.

Dzieci dostaną pomoc psychologiczną, w nauce i indywidualnym rozwoju.

Organizujemy też regularne spotkania integracyjne dla wszystkich uczestników programu, wolontariuszy i gospodarzy.

 

Twoja gościnność może mieć wielkie znaczenie – uczestnicy programu zwykle już po 6 miesiącach integrują się i usamodzielniają, znajdując pracę i mieszkanie na wolnym rynku! Pomóż zrobić im pierwszy krok do nowego życia w Polsce.

 

 

Zasady programu Refugees Welcome

 • W programie Refugees Welcome pomagamy uchodźcom (oraz osobom czekającym na decyzję o nadaniu im ochrony międzynarodowej) wynająć pokój w domu Polaków w Warszawie i okolicach.
 • Program działa tylko na terenie Warszawy i jej okolic, bo tylko tu jesteśmy w stanie udzielić jego uczestnikom niezbędnego, kompleksowego wsparcia w ramach Fundacji Ocalenie.
 • Uczestnik programu Refugees Welcome podpisuje umowę wynajmu pokoju z gospodarzem (właścicielem mieszkania). Umowa jest na 3, 6 lub 12 miesięcy.  Po tym czasie podejmujemy wspólnie decyzję, czy obie strony chcą kontynuować wspólne mieszkanie. Każda ze stron może zakończyć umowę przed terminem, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.
 • Wynajem pokoju jest zawsze płatny. Kwota jest ustalana indywidualnie z gospodarzami. Minimalna kwota za miesięczny wynajem to 150 złotych, pokrywająca wysokość rachunków (woda, prąd, gaz, internet).
 • Każdy uczestnik programu Refugees Welcome może bezpłatnie korzystać z profesjonalnej pomocy Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Oferujemy miejsce na darmowym kursie języka polskiego, wsparcie mentorów kulturowych, pomoc prawną i psychologiczną oraz w poszukiwaniu pracy. Dzieci dostają pomoc psychologiczną, w nauce i indywidualnym rozwoju.
 • Uczestnikom programu Refugees Welcome zapewniamy też stałe wsparcie wolontariuszy – kumpli, którzy pomagają im rozwiązywać drobne problemy dnia codziennego i odkrywać miasto.

 

Rejestracja pokoju w programie Refugees Welcome

Wypełnij proszę poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą i umówimy spotkanie, na którym opiszemy dokładnie, jak wygląda nasz program. Wtedy będziesz mógł/mogła ostatecznie zdecydować, czy chcesz do niego dołączyć.

  * Te pola są obowiązkowe

  Imię*:

  Nazwisko*:

  E-mail?*:

  Telefon*:

  Użyjemy go tylko wtedy, jeśli nie uda nam się skontaktować z Tobą mailowo.

  W jakim języku/językach mówisz?*
  To bardzo ważne, bo wielu uchodźców nie mówi jeszcze po polsku.

  AngielskiArabskiFrancuskiHiszpańskiNiemieckiPolskiRosyjskiUkraińskiWłoskiTadżyckiPerskiInny język

  Inny język:

  Dzielnica Warszawy lub nazwa miejscowości pod Warszawą, w której znajduje się zgłaszany pokój*:

  Ile osób łącznie z Tobą mieszka w zgłaszanym przez Ciebie mieszkaniu lub domu?*

  Podaj proszę wiek każdego z domowników*:

  Jakiej opłaty oczekujesz za wynajem pokoju?*

  Proponowana wysokość opłaty za wynajem pokoju*:

  Od kiedy mógłbyś udostępnić pokój?*

  Na jak długo możesz wynająć pokój?*

  3 miesiące6 miesięcy12 miesięcy

  Czy masz doświadczenia mieszkania czy pracy z cudzoziemcami?

  Napisz parę słów o sobie:

  Dodatkowe pytania i uwagi:

  Po wysłaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą, aby umówić się na spotkanie. Po spotkaniu będziesz mógł/mogła ostatecznie zdecydować, czy chcesz dołączyć do programu Refugees Welcome.